Jak przestać grać na automatach i wyleczyć się z hazardu?

Witam mam problem i potrzebowal pomyc w jego rozwiazaniu a Mianowicie jesto z zwiazane z chazradem czyli gram na automatach kasynie abo barze i potrzebuje pomcy jak stego wyjsc bo ostanio popadlem w serie nie powodzen i mam wyrzuty sumienia stego powdu szczeze to nie gram nalogowo czyli dzienie ale od czasu do czasu ale juz mnie to przeroslo i czuje ze potrzebuje pomcy bo morze zle sie to skaczyc ale prubuje walczyć stym ale jakos bez rezultatuw pozdrawiam rafal

Skuteczność leków z grupy inhibitorów serotoniny została wykazana zwłaszcza w leczeniu depresji, zaburzeń obsesyjno–kompulsywnych oraz dysmorfofobii. Jednak badania nad ich wykorzystaniem w leczeniu patologicznego hazardu nie dowodzą jednoznacznie ich skuteczności, przeciwnie niż w przypadku leków z grupy antagonistów receptorów opioidowych. Z kolei leki stabilizujące nastrój są skuteczne przy ograniczaniu objawów patologicznego hazardu w grupie pacjentów chorujących na zaburzenia dwubiegunowe. Wśród osób, u których nie współwystępują zaburzenia dwubiegunowe, organiczne i uzależnienie od substancji psychoaktywnych są one skutecznym środkiem ograniczającym popęd do grania, środki przeznaczane na grę i czas spędzany na graniu. Leczenie farmakologiczne bardzo często niesie za sobą ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Efekty uboczne, takie jak obniżenie poziomu libido, nudności, suchość w ustach, to tylko niektóre z nich.

Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie terapii.

W psychologicznej terapii patologicznych hazardzistów wykorzystywane są trzy podstawowe podejścia terapeutyczne: behawioralne, poznawcze i behawioralno–poznawcze. Ich celem jest modyfikacja zachowania związanego z uprawianiem patologicznego hazardu. Poprzez psychologiczne oddziaływanie pacjent rozwija umiejętności pozwalające na jego ograniczenie i panowanie nad przymusem grania.

Dobrym rozwiązaniem są również grupy samopomocowe. Podane wyżej przykłady wskazują, że powinien zgłosić się Pan po pomoc - proszę uwierzyć, że przyniesie to oczekiwany rezultat.