Jak przestać grać na automatach i wyleczyć się z hazardu?

Witam mam problem i potrzebowal pomyc w jego rozwiazaniu a Mianowicie jesto z zwiazane z chazradem czyli gram na automatach kasynie abo barze i potrzebuje pomcy jak stego wyjsc bo ostanio popadlem w serie nie powodzen i mam wyrzuty sumienia stego powdu szczeze to nie gram nalogowo czyli dzienie ale od czasu do czasu ale juz mnie to przeroslo i czuje ze potrzebuje pomcy bo morze zle sie to skaczyc ale prubuje walczyć stym ale jakos bez rezultatuw pozdrawiam rafal
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Można wyróżnić trzy grupy leków, które wykorzystuje się w leczeniu uzależnienia od hazardu. Do pierwszej grupy zaliczają się selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoninySSRI; do drugiej - antagoniści receptorów opioidowych, a do trzeciej - leki normotymiczne, zwane również stabilizatorami nastroju.

Skuteczność leków z grupy inhibitorów serotoniny została wykazana zwłaszcza w leczeniu depresji, zaburzeń obsesyjno–kompulsywnych oraz dysmorfofobii. Jednak badania nad ich wykorzystaniem w leczeniu patologicznego hazardu nie dowodzą jednoznacznie ich skuteczności, przeciwnie niż w przypadku leków z grupy antagonistów receptorów opioidowych. Z kolei leki stabilizujące nastrój są skuteczne przy ograniczaniu objawów patologicznego hazardu w grupie pacjentów chorujących na zaburzenia dwubiegunowe. Wśród osób, u których nie współwystępują zaburzenia dwubiegunowe, organiczne i uzależnienie od substancji psychoaktywnych są one skutecznym środkiem ograniczającym popęd do grania, środki przeznaczane na grę i czas spędzany na graniu. Leczenie farmakologiczne bardzo często niesie za sobą ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Efekty uboczne, takie jak obniżenie poziomu libido, nudności, suchość w ustach, to tylko niektóre z nich.

Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie terapii.

W psychologicznej terapii patologicznych hazardzistów wykorzystywane są trzy podstawowe podejścia terapeutyczne: behawioralne, poznawcze i behawioralno–poznawcze. Ich celem jest modyfikacja zachowania związanego z uprawianiem patologicznego hazardu. Poprzez psychologiczne oddziaływanie pacjent rozwija umiejętności pozwalające na jego ograniczenie i panowanie nad przymusem grania.

Dobrym rozwiązaniem są również grupy samopomocowe. Podane wyżej przykłady wskazują, że powinien zgłosić się Pan po pomoc - proszę uwierzyć, że przyniesie to oczekiwany rezultat.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty