Jak przytyć ok. 20 kg?

Witam . Mam 20 lat 1,75m i waże 56 kg chciałbym przytyć ok 20 kg. Pytanie jak ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Witam serdecznie,

Proces tycia u osoby z szybką przemianą materii nie jest łatwy, wymaga wytrwałości i przestrzegania kilku zasad:
Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem.
Śniadania muszą być spore i bogate w węglowodany złożone.
Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami.
Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po duże ilości zdrowych przekąsek: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce.
Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw.
Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach.
Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków.
Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe.
Należy unikać napoi energetycznych oraz zawierających kofeinę, dużo teiny i innych związków przyspieszających przemianę materii. Nigdy nie sięgać po środki przeczyszczające, pobudzające.
Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin.
Przed samym snem warto wypić napar z melisy(działanie uspokajające, zwolni przemianę materii), zjeść łyżkę miodu, wypić szklankę mleka.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Witam, moim zdaniem niezbędna jest ocena zwyczajowego sposobu żywienia i analiza, które ze składników pokarmowych są w diecie niedoborowe.Stopniowe eliminowanie tych błędów powinno zbliżyć do celu :)
W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Serdecznie pozdrawiam

Witam, niestety nie da się tak po prostu "szybko przytyć". Należałoby ocenić dotychczasowy jadłospis sprawdzając w jakie składniki jest niedoborowy i sukcesywnie je uzupełniać. Być może posiłki są poniżej zapotrzebowania energetycznego organizmu.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam