Jak racjonalnie schudnąć?

Jak racjonalnie schudnąć bez powrotu kilogramów ? Mam 18 lat 164 cm wzrostu i waże 78 kg mam już za sobą 10 kg . Trenuje około 4 razy w tygodniu po ok 40 minut staram się jeść co 3-4 godziny spożywam ok 1500 kcal . Aktualnie przeżywam lekki kryzys i treningi te dotychczasowe zaczynaja mi się po prostu nudzić

Przy tak intensywnym treningu dieta 1500kcal jest za niska, więc grozi Pani efekt jojo. Przerwy 4 godzinne tez nie pomagają w prawidłowym metabolizmie. Przy takim schemacie żywienia na pewno odczuwa Pani głód, a to powoduje, że odchudzanie jest trudne i kojarzy się z ze zbyt dużymi wyrzeczeniami. W związku z tym mózg myśli tylko o zakończeniu diety i rekompensacie niedoborów. Albo zmniejszy Pani aktywność fizyczną przy 1500kcal, albo należy podbić kaloryczność do co najmniej 1700kcal. Pozdrawiam