Jak radzić sobie z tymi atakami paniki?

Witam Leczę się już od kilku lat na depresję lękową.Mam nieraz słabsze dni,przede wszystkim w tedy gdy nagromadzi się więcej kłopotów. Chcialabym umieć sama od siebie walczyć z napadami lęku i paniki. Szukałam pomocy u psychologa,ale niestety wszystko prywatnie od 120 do 150 wizyta.Powiedzieli mi że muszę chodzić minimum 10 razy. Poszłam do poradni AA tam są psycholodzy,ale nie wiem czy chodzić na terapie,ponieważ boję się że będę z grupą alkoholików,która mnie w ogóle nie dotyczy.Nie mam w rodzinie z tym problemu. Proszę o poradę.Może ktoś się orientuje w tych grupach i terapiach.

Dzień dobry, proszę skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego- zazwyczaj takie poradnie funkcjonują w ramach działania większości przychodni. Jeśli mieszka Pani w dużym mieście jest tam pewnie wiele takich poradni. Można też zapytać w NFZ jakie poradnie mają kontrakty i dostępnych psychologów i psychoterapeutów w Pani mieście. Pomoc może Pani też uzyskać w dziennych oddziałach psychiatrycznych (działają w ramach leczenia szpitalnego), tam będą dostępne terapie grupowe, w przypadku zaburzeń lękowo- depresyjnych to też może okazać się dobrym rozwiązaniem. Jednak tam konieczny jest codzienny udział od poniedziałku do piątku w godzinach dopołudniowych. Z tego powodu jeśli Pani pracuje- konieczne by było zwolnienie lekarskie na czas podjęcia psychoterapii. Turnusy terapeutyczne trwają najczęściej trzy miesiące. Możliwe, że pomoc w poradni AA, którą Pani znalazła(jeśli tam Panią przyjmą) też może okazać się skuteczna- wśród osób uzależnionych jest też spora grupa tych, którzy doświadczają problemów lękowych. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w znalezieniu pomocy dla siebie.