Jak radzić sobie z tymi napadami płaczu?

Witam. (nastolatka ) Od jakiegoś czasu miewam często napady płaczu, bez wyraźnej przyczyny ( są one tak przeraźliwie nasilone że nie potrafię się uspokoić), mam przy tym duszności, ciężko mi się oddycha, kręci mi się w głowie oraz czuje ból po lewej stronie w okolicach potylicy . Co mi jest ? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Szanowna Pani,

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, by dotrzeć do przyczyn Pani napadów. W chwili rozpaczliwego płaczu proszę skoncentrować się na oddechu - starać się oddychać głębiej i wolniej. Uczucie duszności i zawroty głowy mogą wynikać z hiperwentylacji. Pomocne dla Pani mogą być różnego rodzaju ćwiczenia oddechowe, wizualizacje, treningi relaksacyjne (np. Trening Schultza), sport, taniec oraz ograniczenie spożywania kawy.

Życzę Pani dużo dobrego.