Jak radzić sobie z urojeniami u osób starszych?

Witam, mój ojciec 84 lata w 2017zaczął być bardzo nerwowy , podejrzliwy i nieraz agresywny do mojej mamy. Miał problemy ze snem więc go namówiłam na wizytę u psychiatry lekarz stwierdził depresje i zaburzenia poznawcze w stopniu lekkim .Dostał Asertin rano 50 mg, i Tiapridal 100 mg wieczór. Do początku 2019 było dobrze potem sporadycznie miał jakieś urojenia że , ktoś był a nie było lub z kad mama pochodzi i jakby za chwilę orientował się że coś mu się poplątało i mówił że się pomylił. Potem były różne incydenty związane z pamięcią . Urojenia nasiliły się Jesienią 2019 roku zaczął mówić ,to nie jego mieszkanie że przychodzi tylko na dzień a na noc idzie do swojego domu chowa ciągle pieniądze potem nie pamięta gdzie położył ,pracuje tylko nie wie gdzie ipyta kto przynosi pieniądze. Zachowania te nasilają się przeważnie wieczorem nieraz rano , ogólnie przez dzień rozmawia logicznie ale widać że coś mu chodzi po głowie raczej nie jest agresywny. Ostatnio lekarz zwiększył dawkę Tiapridal 100 mg na rano i nic nie zmieniło powiedział że już nic nie może zrobić . Czy naprawdę nie ma leków na te urojenia tato ostatnio wybiera się do ,,tego " mieszkania i trudno go powstrzymać chce wyjść wieczorem . Martwię się o mamę bo to bardzo przeżywa a jest również schorowana.Tato choruje na cukrzycę ale jest na tabletkach nie jest zbyt wysoki ,a tak jest w miarę dobrej formie fizycznej. Pozdrawiam Irena

Tato prawdopodobnie cierpi na Azheimera. Niestety nie ma to leku. W Ścinawie jest specjalny ośrodek, gdzie można na jakiś czas umieścić chorego.