Jak radzić sobie z zaburzeniami emocjonalnymi?

Witam.Mam problem.Nie radzę sobie od jakiegos czasu z własnymi emocjami, wybucham z byle powodu.Mam wrażenie ze zycie mnie przerasta.Podejzewam że potrzebuję pomocy ale zupełne nie wiem jak się do tego zabrać.

Szanowna Pani,

może zacząć Pani od rejestracji w poradni zdrowia psychicznego, gdzie skonsultuje Panią psychiatra. On decyduje o dalszej terapii, czyli o potrzebie zaordynowania leków lub braku takiej potrzeby. Jeśli chciałaby Pani mieć też pomoc psychologa-terapeuty, wówczas trzeba to zasygnalizować, jeżeli lekarz sam tego nie zaordynuje.
Rejestracji warto próbować w różnych poradniach, bo są do nich różne kolejki.

Może też Pani skorzystać z pomocy prywatnie, wówczas polecam udanie się bezpośrednio do terapeuty.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org