Jak radzić sobie ze słabościami?

Witam, mam problem. O tuż chodzi o to, że juz nie radze sobie. Stałam sie słaba. Nie lubie samej siebie. Od dziecka mialam duzo problemow. Alkoholizm matki i duzo imprez w domu. Jakoś sobie radziłam, lecz im starsza jestem tym jest gorzej. Ciężko mi jest znieść wszystko. Co wieczór myśle o tym jak beznadziejne mam życie. Nic mi nie wychodzi, nawet nie potrafie sie niczego nauczyc i mam zagrożenia w szkole pomimo, że sie staram. Nie radze juz sobie. Bardzo prosze o pomoc, prosze...

Podobne objawy mogą zarówno być efektem kryzysu związanego w wchodzeniem w dorosłość, jak i poważniejszych trudności ( w tym depresji czy zaburzeń osobowości). Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą, który zdiagnozuje i zaproponuje najlepszą formę poradzenia sobie, odzyskania wiary w siebie, poczucia sprawstwa i radości życia.

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Jeżeli potrzebuje Pani rozmowy, wsparcia może Pani skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html). Proszę skorzystać z pomocy: Poradnia Rodzinna przy Urzędzie Miasta Ełku, ul. Małeckich 3 lok. 32 (IV piętro), tel. 87 732 61 11 (http://ps.miasto.elk.pl/index.php/component/k2/item/95-poradnia-rodzinna), zastanowić się nad dalszą formą pomocy.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Ma Pani za sobą wiele trudnych doświadczeń, ale z tego co Pani pisze wynika, że obecne problemy się nasiliły lub spiętrzyły i powodują dodatkowe cierpienie.
Myślę, że warto by skorzystała Pani z wizyty u dobrego psychologa lub psychoterapeuty, celem rozpoznania całej sytuacji i pomocy Pani w cierpieniu.
Pierwsze wizyty u Psychoterapeutów mają charakter diagnostyczny, a dopiero po kilku spotkaniach zostaje przedstawiony sposób rozumienia problemu przez terapeutę i decyzja o podjęciu przez Panią terapii lub wybraniu innej formy pomocy - grupa, warsztaty itp.
Jest również możliwość zgłoszenia się do Psychoterapeuty na NFZ, w tym celu proszę się skontaktować z oddziałem dziennym psychiatrycznym (lub leczenia nerwic, zaburzeń itp.) i umówić się na spotkanie.

Życzę Pani dużo siły
Pozdrawiam