Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica lękowa, depresja i fobia społeczna

Zaczne od tego że mam od dzieciństwa nerwice lękową,depresje i chyba lekką fobie społeczną, nie ufam już ludziom, nawet bliskim, jestem załamana bo świat mi sie wali na głowe, ludzie mnie źle traktują, nic mi nie wychodzi, dodam że mieszkam za granicą i moje pytanie to gdzie moge szukać pomocy skoro na najbliższych nie moge liczyć a mam mase problemów, jeszcze zdrowie mi doskwiera ;( czesto mysle czy by nie skończyć tego bo to życie jest bez sensu ... jestem dziewczyną, i mam 23 lata
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Co łączy bezsenność z depresją?

Czy depresja wpływa na zaburzenia snu? Psychiatra dr n. med. Michał Skalski wyjaśnia, jaki jest związek między depresją a bezsennością. Tłumaczy również, jaki charakter ma bezsenność w depresji.

Pani problemy są długotrwałe. Pierwsze kroki należy skierować do lekarza pierwszego kontaktu lub do lekarza psychiatry. Wsparcie farmakologiczne da Pani ulgę w cierpieniu i wtedy będzie miejsce na rozpoczęcie pracy terapeutycznej.
Pani sytuacja jest bardzo poważna i to ważne by zrobiła Pani krok i sięgnęła po pomoc ludzi przygotowanych profesjonalnie do udzielania takiej pomocy.
Wtedy też da Pani sobie szansę na uporanie się z problemami i rozpocznie drogę w kierunku sięgnięcia po przyjemności, które na Panią czekają.
Zachęcam do zrobienia pierwszego kroku.
Dalsze kroki będą już znacznie łatwiejsze i co najważniejsze nie będzie Pani na tej drodze sama.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Wegner

0

Witam, jeżeli nie ma Pani możliwości skorzystać z pomocy psychologa w miejscu zamieszkania może skorzystać na początek z konsultacji online. Zastanowić się jaka forma pomocy byłaby wskazana, jakie są możliwości jej uzyskania. Jeżeli potrzebuje Pani wsparcia, rozmowy, proszę skorzystać z telefonu zaufania: http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy