Jak ratować związek alkoholików?

witam,mam partnera,jestesmy razem 7 lat,jestesmy uzaleznieni od alkoholu,ja bylam 4 lata temu na terapii,niepilam 9 miesiecy,nasz zwiazek wisiał na włosku,ale dalam partnerowi szanse mowił ze przestanie pic,ale skonczyło sie to tak ze to ja wrociłam do nałogu,zaznacze ze moj partner nie chce sie leczyc,uwaza ze nie ma problemu,mam pytanie czy to mozliwe ze przestaniemy pic?ja czuje sie nieszczesliwa w tym zwiazku,czy powinnam ratowac ten zwiazek,kocham partnera ale ciezko jest mi z nim zyc.

Dzień dobry,
widzę szansę tylko jeśli rozpoczniecie Państwo terapie w tym samym czasie, uzależnienie i współuzależnienia działa własnie tak jak Pani pisała niejako "ściąga w dół, tego który się trzyma". Mitem w realnej rzeczywistości jest że to ten na proste ku wyleczeniu pomoże i zmobilizuje swojego partnera. Udajcie się Państwo na terapię lub jeśli partner nie jest zdecydowany proszę podjąć ja samodzielnie, widzę bowiem że w Pani jest potrzeba spróbowania trzeźwości raz jeszcze. Proszę zająć się Sobą i swoimi potrzebami.