Jak rozmawiać z matką i wytłumaczyć jej, że już nie jestem dzieckiem?

mam 19 lat jestem dziewczyną moja mama mi od zawsze na nic nie pozwala musze wręcz błagać ją żeby pozwoliła na to aby mój chłopak do mnie przyjechał na kilka godzin a o jakichkolwiek wyjściach nie ma mowy nie pozwalała mi nawet chodzić na 18 do znajomych wszyscy sie ze mnie śmieją bo oni mając 15 lat wychodzili z domu nie mówiąc rodzicą nawet gdzie idą a ja mając 19 musze sie prosić żeby gdziekolwiek mnie puściła co mam zrobić? nie wchodzi w gre żadne buntowanie sie bo powiedziala ze jestem na jej utrzymaniu i ze jak zrobie cos nie tak jak ona chce to wyrzuci mnie z domu co mam zrobić? jak jej wytłumaczyć że nie jestem już małym dzieckiem i że mam prawo spotykać sie ze znajomymi

Dzień dobry. Warto zastanowić się czy wychodząc robi Pani coś złego, coś odbiegającego od norm. Z drugiej strony skoro mama jest taka kontrolująca to czy faktycznie odważy się wyrzucić Panią z domu. Mam poczucie że to jest tylko szantaż. Proponowałabym nie pytać o wyjścia, proszę iść w stronę oznajmienia mamie gdzie Pani wychodzi oraz podkreślania że Pani nie pyta o zgodę tylko informuje ją gdzie Pani będzie żeby się nie martwiła . Niestety w takich sytuacjach często szybko staramy się , stać się niezależnymi od rodziców. Także proszę zastanowić się jakie decyzje Pani może podjąć .
Pozdrawiam A. Pacia

Witam,
zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczne, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam serdecznie