Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozpoznać orgazm u kobiety?

Witam , mam pytanie jak można rozpoznać orgazm u kobiety bo po prostu sama po sobie nie potrafię rozpoznać , czy są to takie fale przyjemne koło macicy ? :)
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czy można udawać orgazm?

Dzień dobry!

Każda kobieta orgazm odczuwa inaczej i innymi słowami go opisuje. Z punktu widzenia fizjologiczne są to mimowolne, niekontrolowane skurcze mięśni pochwy, odbytu i okolic (również skurcze macicy, szyjki macicy - tzw. "platforma orgazmiczna"). Wiele kobiet doświadcza uczucia ciepła, błogości rozlewające się od pochwy, łechtaczki. Niekiedy jest to odczucie podobne do chwilowego paraliżu, silnego napięcia całego ciała, które następnie rozluźnia się. Po orgazmie powoli następuje powrót do naturalnego stanu ciała, pobudzenie stopniowo ustępuje.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Warto porozmawiać z doświadczoną kobietą, najlepiej seksuologiem psychologiem.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy