Jak rozpoznać swoją orientację seksualną?

Witam jestem 19 letnim mężczyzna mój problem zaczął się około roku temu . Zacząłem sobie wmawiać ze jestem gejem lecz brzydze się nimi i moim zdaniem nie powinni istnieć . Strasznie załamuje mnie ta myśl że mogę nim być miałem nawet związane z tym myśli samobójcze . Czytałem na forach i widziałem ze nie tylko ja mam z ta choroba problem . Może ma to związek z tym ze uczyłem się uwodzenia lecz boje się kobiet gdy podchodzą do mnie czuje jak by mi coś się paliło w żołądku proszę o szybko odpowiedz

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu chciałbym Panu zwrócić na dwa aspekty. Pierwszy to Pana lęk, który będzie Panu wyświetlał w wyobraźni najczarniejsze scenariusze. Drugi aspekt to Pana stawianie sobie diagnozy przy pomocy internetu. Proszę skontaktować się ze specjalistą seksuologiem. Bezpośrednie spotkanie pozwoli postawić precyzyjną diagnozę. Pozdrawiam Pana

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, seksuologiem. Potrzebna jest dłuższa rozmowa. Proszę się zastanowić na ile akceptuje Pan swoją płeć, to że jest Pan mężczyzną, kogo widzi jako partnera, czy Pana wyobrażenia, marzenia dotyczą kobiet czy mężczyzn? Być może, jak Pan napisał jest to kwestia nieśmiałości, potrzeby zwiększenia pewności siebie, wiary we własne siły.
Proszę skorzystać z telefonu zaufania, strony: http://www.116111.pl/mlodziez Przesyłam link do ciekawego artykułu: http://zwierciadlo.pl/seks/skad-sie-bierze-orientacja-seksualna
Pozrawiam serdeczne

Witam.
Zastanawiam się, czemu zaczął Pan, jak sam pisze, wmawiać sobie, że jest gejem? Co takiego spowodowało takie myślenie?
Stawia Pan pytanie, czy przyczyną tego jest odczuwany lęk przed kobietami?
To jest nieco bardziej złożone i aby mógł Pan korzystając z pomocy psychoterapeuty ustalić swoją orientację seksualną potrzebna jest bezpośrednia konsultacja z psychoterapeutą, pewnie nie jedna.

Pozdrawiam i namawiam do umówienia się na spotkanie ze specjalistą w realnym świecie.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam Pana
Fakt, że nie wykazuje Pan żadnej aktywności
seksualnej absolutnie nie jest wystarczający do określenia
Pana orientacji seksualnej.
Niepokojący natomiast jest fakt, że odczuwa Pan
lęk w stosunku do kobiet.
Nie wspomina Pan nic o swojej przeszłości.
Nie pisze Pani o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś
traumatyczne czy stresujące sytuacje?
Możliwe, że Pana lęk przed kobietami ma podłoże
psychologiczne, np. bolesne i traumatyczne
doświadczenia z przeszłości, np. przykre
doświadczenia w kontaktach z kobietami,
również w okresie dzieciństwa (np. nauczycielka,
matka, sąsiadka, koleżanka…)
Ponadto niskie poczucie własnej wartości,
silne kompleksy, wychowanie, brak poczucia
bezpieczeństwa zarówno teraz jak i w przeszłości
i wiele innych czynników może stanowić blokadę,
którą bez pomocy specjalisty trudno przekroczyć.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Aby Panu pomóc, należy dotrzeć do źródeł
Pana problemów.
Jeżeli chce Pan skutecznie pozbyć się problemu,
to zachęcam do odpowiednio dobranej
psychoterapii.
Psychoterapia pozwoli Panu wzmocnić poczucie
własnej wartości a także spojrzeć na siebie,
na innych ludzi, a zwłaszcza na kobiety
z odpowiedniej perspektywy i nawiązać
właściwe relacje z kobietami, a następnie
stworzyć satysfakcjonujący związek z kobietą.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl