Jak rozszerzyć dietę u dziecka?

Kiedy moje dziecko mialo 9 miesiecy mialo lekka niedowage i malo przybieralo. Polozna powiedziala zeby nie dawac juz mleka tylko cos tresciwszego. Zamiast mleka podawalam specjalna owsianke do picia dla dzieci , ktora zawiera mleko.Na rocznym bilansie dziecko wazylo dobrze . Chcialam wrocic do podawania mleka Ale dziecko go nie chce. Pije tylko ta owsianke 3 razy dziennie. Teraz syn ma 1,5 roku i nadal pije tylko owsianke . Czy tak moze zostac ? Dziecko poza tym z nabialow je jogurty , serki

Dzień dobry,

koniecznie należy włączyć do diety warzywa, owoce oraz jajka czy mięso.

Młody organizm powinien przyzwyczajać się do nowych smaków, co zapobiegnie także niedoborom żywieniowym ( nie tylko masa ciała u dziecka jest ważna, ale także witaminy i składniki mineralne podawane w diecie).

Pozdrawiam
Joanna Wardenga