Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć 13 kg w 3 tygodnie?

Witam, potrzebuję natychmiastowej pomocy. Muszę schudnąć 13 kg w 3 tygodnie i nie wiem, jak to zrobić. Znaczy wiem wszystko o dietach i ćwiczeniach, wyczytałam z biologi człowieka i z tego zdawałam maturę. Wiem, że trzeba ćwiczyć, regularnie jeść. Ale największy problem to psychika, jeszcze 2 miesiące temu byłam szczęśliwa, miałam 43 kg i wszystko było ok. Ale ostatnio przytyłam z 10 kg, mam ok. 50, jestem załamana, chcę się powiesić. Ma to związek z przeprowadzką itd. Załamałam się nie chciało mi się ćwiczyć, chociaż wcześniej regularnie to robiłam. Wszystkie smutki i problemy zajadałam, i doszłam do 50 kg. Nie mogę patrzeć na siebie w lustrze, płaczę i chcę się zabić, i dalej jem. To silniejsze ode mnie, jak 1 dzień jest lepiej, to kolejnego znów się obżeram, potem wymiotuję albo i nie, i mam ochotę się zabić, nie wiem co robić. Pomocy! Z góry dziękuję, jesteś moją ostatnią nadzieją. Pozdrawiam, spasiona191

KOBIETA ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam,
tak szybki ubytek masy ciała nie będzie dla Ciebie korzystny, ponieważ może odbić się negatywnie na Twoim zdrowiu, a także spowodować efekt jojo. Zwiększeniem masy ciała o 10 kg w ciągu 2 miesięcy to bardzo dużo. Musisz jednak pamiętać, że utrata zbędnych kilogramów odbywa się dłużej niż przybieranie. Dlatego musisz postawić sobie realne cele i założenia.
Pomóc może Ci w tym dietetyk oraz psycholog, którego porada może być bardzo przydatna i jakże skuteczna. Poradnie dietetyczne oferują czasami także pomoc psychologa, do którego warto się wybrać. Także kontakt z dietetykiem jest w Twoim przypadku szczególnie polecany.
Nie możesz stosować restrykcyjnych i głodówkowych diet odchudzających, ponieważ może to mieć efekt odwrotny od zamierzonego. Zatem nie odchudzaj się na własną rękę i skorzystaj z pomocy specjalisty.
Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy