Jak schudnąć i nabrać motywacji?

Witam , moj chlopak ma 31 lat i wazy 103 kg przy wzroscie 175 cm. Dwa lata temu wazyl 30 kg wiecej ale udalo mu sie schudnac. Teraz jest mu duzo trudniej zrzucic wage i nie ma motywacji do tego. Do jakiego lekarza powinien udac sie po pomoc by schudnac i nabrac motywacji na dalsze dzialania. Dziekuje i pozrawiam

Droga Pani!

Chłopak osiągnął już ogromny sukces, z którego powinien być bardzo dumny! Przede wszystkim polecałabym konsultację dietetyczną, który wskaże dotychczas popełniane błędy żywieniowe i/lub rozpisze odpowiedni jadłospis. Warto również pomyśleć o spotkaniu z trenerem, jeżeli chłopak lubi ćwiczyć - w ten sposób zostaną dobrane ćwiczenia odpowiednie dla jego budowy ciała i planowanego celu. Nad motywacją można pracować z psychologiem lub z coachem.

Proszę także nie zapominać o Pani roli w całym procesie! Można razem z chłopakiem próbować nowych potraw, zamienników niekorzystnie działających produktów, korzystać z ćwiczeń na siłowni lub klubie fitness albo chociaż wybierać się na spacery po obiedzie zamiast leżeć przed telewizorem, jak to zazwyczaj wygląda w polskich domach. Proszę chwalić jego postępy i dotychczasowe starania - musi czuć, że jest Pani z nim w chwilach, kiedy chudnie bez problemu oraz w momencie, kiedy cyfry na wadze nie ulegają zmianie.

Gdyby miała Pani jeszcze pytania, to zapraszam do kontaktu!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Szanowna Pani,
przede wszystkim należy podkreślić, że tak duże postępy to ogromny sukces Pani chłopaka za co należą mu się brawa.

U każdej odchudzającej się osoby, w pewnym momencie, spadek masy ciała bardzo mocno zwalnia bądź się zatrzymuje - to naturalna odpowiedź organizmu i tak jakby mechanizm obronny. Jest to trudny czas, który trzeba przeczekać i wspierać, motywować odchudzającego się.

Pomocna będzie wizyta u dietetyka, który oceni jadłospis Pani chłopaka, a także dostosuje żywienie do jego potrzeb i celów.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań