Niedowaga a pielęgnacja sylwetki

Witam :) Mam 19 lat, jestem kobietą. Mam niedowagę. Ważę 42 kg przy wzroście 164 cm. Staram się teraz przytyć. Jednak marzę o tym, żeby ładnie wyrzeźbić sobie figurę. Sądze, że chciałabym zacząć od uwypuklenia i ujędrnienia pośladków. Marzę o tzw. "brazylijskich pośladkach". Dopiero później zajęłabym się brzuchem. Czy to dobry plan ? Czy mogę zacząć ćwiczyć teraz (jeśli tak to jak, co jeść, jak jeść i jakie ćwiczenia wykonywać?) czy powinnam najpierw nabrać trochę masy ?

Przypuszczam, że do takiego BMI doprowadzić cię mogły zaburzenia odżywiania, zatem polecam - zamiast wizyty na siłowni czy fitnesie - wizytę (jak najszybszą) u psychologa bądź psychoterapeuty i podjecie terapii. Pozdrawiam.

Witam,

waży Pani stanowczo za mało!! Na początku powinna Pani nabrać na wadze a później zadbać o wyrzeźbienie ciała.
Aby wyrzeźbić ciało niezbędna jest odpowiednia dieta.
Radzę udać się do dieteyka, doprowadzić swój organizm do normy a później zajać się ćwiczeniami.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Droga Pani!

Oczywiście faktem jest, iż na tą chwilę waży Pani za mało i musi się Pani skupić na przybraniu masy ciała. Niedowaga może doprowadzić do zabuzreń hormonalnych i zdrowotnych, w związku z czym walka o zdrowie musi być dla Pani priorytetem.
Jednakże jeżeli chciałaby Pani już zacząć ćwiczyć, to proponowałabym wizytę u dietetyka. Odpowiednio dobrany trening, po konsultacji z trenerem oraz odpowiednio zbilansowana i wysokokaloryczna dieta mogą Pani już teraz pomóc kształtować sylwetkę. Ważne jest, aby zrobić to z głową! Uważam, że indywidualnie skomponowany jadłospis z treningiem przyniosłyby oczekiwany przez Panią efekt. Pragnę jednak zauważyć, że jeżeli niedowaga wynika z problemów związanych z anoreksją, depresją lub innego rodzaju zaburzeniami psychicznymi, to powinna Pani również być pod opieką psychologa do osiagnięcia pełni sukcesu!
Gdyby była Pani zainteresowana ułożeniem jadłospisu lub miałaby Pani jeszcze pytania, to zapraszam do kontaktu!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Szanowna Pani,
Pani masa ciała jest zdecydowanie zbyt niska, co grozi negatywnymi skutkami zdrowotnymi. Powinna Pani zacząć od jej zwiększenia i wtedy skupiła się na wyrzeźbieniu interesujących Panią partii mięśni.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl