Jak zwiększyć zrzucanie wagi?

Witam nazywam sie Natalia mam 162 cm wzrostu i waze 43kg . Mam jednak duzo tluszczu na nogach (uda i lydki) oraz troche na brzuchu Chcialabym to zgubic . Jem tylko sniadanie i obiad , slodycze ograniczylam do min. , cwicze tez 3-4 razy w tyg . Moja dieta itd trwa miesiac a waga spadla bardzo malo ... Co zrobic zeby to zgubic szybciej ?

Pani BMI wynosi poniżej 16.5 czyli zdecydowanie poniżej normy. Przy takiej masie ciała nie może mieć Pani taknki tłuszczowej, która byłaby w jakikolwiek widoczny. Powinna Pani koniecznie zaprzestać stosowania diety i podnieść masę ciała do bezpiecznego, zdrowego poziomu, gdyż w innym wypadku ryzykuje Pani niedożywienie i poważne konsekwencje zdrowotne. Jeżeli ze względów emocjonalnych ma Pani problem z zaprzestaniem diety - sugeruję wizytę u terapeuty wspomagającego osoby z zaburzeniami odżywiania takimi jak anoreksja.

Dr Krystyna PogoĹ

Waga 43 kg przy wzroście 162 to zdecydowana niedowaga. Co więcej dwa posiłki dziennie przy aktywności fizycznej to stanowczo za mało. Dlaczego przy tak niewielkim masie ciała chce Pani jeszcze chudnąć? Skąd wziął się negatywny obraz samej siebie? Co więcej na tak restrykcyjnej diecie nie schudnie Pani, a co najwyżej doprowadzi się do poważnych niedoborów. Powinna Pani spożywać regularnie 5 posiłków dziennie bogatych w warzywa, owoce, kasze, pieczywo pełnoziarniste, tłuszcze roślinne, ryby, orzechy. Przy takiej wadzeni zdecydowanie nie powinna Pani dążyć do chudnięcia. Można co najwyżej przy pomocy trenera osobistego dążyć do wymodelowania pewnych części ciała.

Witam,

W tym momencie Pani BMI wskazuje na niedowagę. Nie powinna się Pani odchudzać. Zbyt niska waga jest niebezpieczna. Nie może Pani jadać jedynie 2 posiłków dziennie. Głodzenie się do niczego dobrego nie doprowadzi. . Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk