Pani BMI wynosi poniżej 16.5 czyli zdecydowanie poniżej normy. Przy takiej masie ciała nie może mieć Pani taknki tłuszczowej, która byłaby w jakikolwiek widoczny. Powinna Pani koniecznie zaprzestać stosowania diety i podnieść masę ciała do bezpiecznego, zdrowego poziomu, gdyż w innym wypadku ryzykuje Pani niedożywienie i poważne konsekwencje zdrowotne. Jeżeli ze względów emocjonalnych ma Pani problem z zaprzestaniem diety - sugeruję wizytę u terapeuty wspomagającego osoby z zaburzeniami odżywiania takimi jak anoreksja.
Waga 43 kg przy wzroście 162 to zdecydowana niedowaga. Co więcej dwa posiłki dziennie przy aktywności fizycznej to stanowczo za mało. Dlaczego przy tak niewielkim masie ciała chce Pani jeszcze chudnąć? Skąd wziął się negatywny obraz samej siebie? Co więcej na tak restrykcyjnej diecie nie schudnie Pani, a co najwyżej doprowadzi się do poważnych niedoborów. Powinna Pani spożywać regularnie 5 posiłków dziennie bogatych w warzywa, owoce, kasze, pieczywo pełnoziarniste, tłuszcze roślinne, ryby, orzechy. Przy takiej wadzeni zdecydowanie nie powinna Pani dążyć do chudnięcia. Można co najwyżej przy pomocy trenera osobistego dążyć do wymodelowania pewnych części ciała.
Witam,
W tym momencie Pani BMI wskazuje na niedowagę. Nie powinna się Pani odchudzać. Zbyt niska waga jest niebezpieczna. Nie może Pani jadać jedynie 2 posiłków dziennie. Głodzenie się do niczego dobrego nie doprowadzi. . Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Ćwiczenia a problemy ze spadkiem wagi – odpowiada mgr Joanna Arciszewska
- Jak schudnąć ok.30 kg? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak schudnąć w krótkim czasie w wieku 18 lat? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Poprawa kondycji i zrzucenie wagi – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dieta 600 kalorii a brak spadku wagi – odpowiada Renata GrzechociĹska
- Odżywianie i spadek wagi – odpowiada Mgr Daria Jaroszewska
- Brak efektów odchudzania pomimo zbilansowanej diety i sportu – odpowiada Mgr Renata Kusińska
- Mała ilość kilokalorii a przybieranie na wadze – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Przybieranie na wadze i mała ilość przyjmowanych kilokalorii – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Ile powinna jeść osoba o wadze 69 kg? – odpowiada Mgr Paulina Zdanowicz
artykuły
Jak powinna się odżywiać przyszła mama? (WIDEO)
-Ciąża jest szczególnym czasem dla każdej kobiet
Jak intensywne ćwiczenia wpływają na układ hormonalny?
Intensywne ćwiczenia fizyczne od pewnego czasu sta
Niekontrolowana utrata masy ciała - kiedy może się pojawić, na co może mieć wpływ i jak jej próbować zapobiegać?
Artykuł sponsorowany Niekontrolowana utrata mas