Problemy z motywacją do odchudzania

Mam 18 lat mam 168cm i waze 70 kg jestem gruba i nie potrafie nic z tym zrobic wiele razy mowilam sobie od jutra ale po max tygodniu odpadalam i sie obzeralam nie bardzo lubie uprawiac sport , malo tez nie jem po prostu jestem wygodna.co mam zrobic zeby schudnac a przy tym zeby nic mi nie obwislo? Co zrobic by zrzucic te 10 kg i byc szczupla z wysportowanym cialem?

Witam,
Proponuję kontakt z terapeutą w celu popracowania nad samooceną,która być może w tym przypadku uniemożliwia lub zniechęca do wychodzenia domu,do kontaktów z ludżmi itp.Niektóre osoby,np.z perfekcjonistycznym rysem osobowości mają problem z byciem w grupie i jednocześnie nie czuć się wyróżnionym.Najwłaściwiej jest więc w takich przypadkach przepracować swoje potrzeby ze specjalistą.
Pozdrawiam serdecznie

Na pewno nie realne jest mieć wysportowaną sylwetkę bez ćwiczeń. Proszę najpierw zaobserwować, co takiego się dzieje, albo w jakim momencie "odpada" Pani od diety. Bardzo często niepowodzenia z dietą są związane z trudnymi emocjami. Tzn. że jedzenie jest służy odreagowaniu w trudnych chwilach. Np. niektóre osoby w sytuacji zdenerwowania zaczynają jeść bez kontroli, inne szukają w jedzeniu pociech, kiedy jest im smutno lub kiedy ktoś ich zranił. Jeśli jest tak, że poprzez jedzenie radzi sobie Pani z trudnymi emocjami, należy najpierw rozpoznać u siebie takie zachowanie i poszukać innego sposobu na przetrwanie takich momentów. Może Pani prowadzić sobie notatki i zapisywać spostrzeżenia, co się z Panią dzieje w momencie przerwania diety lub pokusy, aby ją przerwać. Co wpływa lub niszczy Pani motywację. Powodznia

Witam,

ciesze się, że Pani ćwiczy i to już bardzo duży krok do zgrabnej sylwetki. Nalezy jeszcze wprowadzić zbilansowaną dietę. Jeżlei nie ma Pani ku temu motywacji to najlepiej podjąć współpracę z dietetykiem, który pomoże Pani wprzejściu kuracji i zmotywuje do działania.
Zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk