Jak schudnąć i nie stracić biustu?

Jak schudnąć ? Witam, jestem dziewczyną, mam 19 lat, 153cm wzrostu i waże aż ... 70kg. Najwięcej zbędnych kilogramów nabrałam po prawie 8 miesięcznym pobycie w domu, gdy byłam po operacji stopy i nie mogłam praktycznie chodzić. Nie prowadzę zdrowego trybu życia, mam mało ruchu, uwielbiam słodycze, fast foody, nie jem regularnych posiłków. Bardzo chciałabym schudnąć, najlepiej tak do 47kg i dlatego proszę o jakieś wskazówki co zrobić oraz jak chudnąć by nie stracić biustu.

Witam! Nie jest to prawidłowe BMI. Przy takiej wadze musi być wprowadzona dieta. Można podać ogólne schematy, ale powinna Pani udać się do dietetyka, aby ustalić indywidualną dietę w oparciu o spoczynkową przemianę materii, zapotrzebowanie energetyczne, ilość spożywanych białek, tłuszczów, węglowodanów. Co do biustu to są to sprawy genetyczne, czy najpierw chudną nogi, buzia czy pośladki.
Zapraszam do swojego gabinetu mgr Agnieszka Kaźmierska.

Witam,
Na początek dobrym pierwszym krokiem jest zaprzyjaźnienie się z jakimkolwiek aktywnym spędzaniem czasu. Jeśli z Twoją stopą jest już wszystko w porządku, masz nieograniczone możliwości! Od spacerów zaczynając, przez jogging, pływanie, rower, rolki, ściankę wspinaczkową, fitness, siłownię i wiele innych.
Kolejnym krokiem powinno być pożegnanie się z niezdrowym odżywianiem. Oczywiście nic co ludzkie nie jest mi obce, więc pamiętaj, jeśli rzadziej sobie pozwolisz na fast food - będzie on lepiej smakował. Ponadto zalecam obejrzenie dokumentu "Super size me" i chęć na tego typu jedzonko odchodzi jak ręką odjął :)
W kolejnych krokach zalecane byłoby wprowadzenie prawidłowych nawyków żywieniowych
Co do wielkości biustu w czasie odchudzania - jest to bardzo indywidualne. Jest możliwość poprawy stanu piersi, zwiększenie ich jędrności i podniesienie ich, a dzieje się tak poprzez wykonywanie regularnych ćwiczeń ukierunkowanych na klatkę piersiową.

Zastosowanie się do powyższych wskazówek daje duże szanse na obniżenie masy ciała. Niestety wszystko co osiągamy w życiu choć po części okupione jest wysiłkiem, zatem życzę powodzenia i silnej woli.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka