Jak schudnąć po 40-tce?

Właśnie obchodziłam 40. urodziny i z bólem weszłam na wagę. Jestem zła na siebie, że tak się zapuściłam. Mam 158 cm i ważę 59 kg. Całe życie wysportowana i atrakcyjna kobieta. Tej zimy przeszłam operację usunięcia ogromnej torbieli i prawego jajnika z przydatkami, rozpoznano u mnie niedoczynność tarczycy i stało się. Zamiast kursu instruktora narciarskiego, spokojne siedzenie w domu przed tv, zero ruchu, kawa za kawą, a do tego co dwa tygodnie ostrożnie, bo odczuwam ból piersi, więc może tym razem się udało i jestem w ciąży. Mam już 9-letniego syna, ale marzę o jeszcze jednym. Rodząc go ważylam 59 kg, po porodzie 49 kg, a po kilku latach było 53-52 kg i to jest moja waga. Czuję się opieta w skórze, ciuchach i mało atrakcyjna. Jestem leniwa i ciągle ospała. Mam już takiego stanu dosyć, dostosuję się do nowego trybu życia. Pomóżcie. Małgosia
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Pani masa ciała wskazuje na normę. BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 23,6. Za prawidłowy obszar uważa się wartość od 18,5- 24,9. Nie musi się więc Pani odchudzać, ale wprowadzić prawidłowe nawyki żywieniowe, aby w przyszłości uniknąć nadwagi. Dodatkowo, jeśli stwierdzono u Pani niedoczynność tarczycy powinna Pani dostawać leki, które zmniejszają również objawy tej dolegliwości (takie jak nadmierny przyrost masy ciała).

Na początek radzę wykonywać regularne ćwiczenia fizyczne, bez narażania na zdrowie - proszę zacząć od aktywności, która nie wywołuje bólu. Polecam basen, spacery czy ćwiczenia do wykonywania w domu, które znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl

Jeśli chodzi o prawidłowe nawyki proszę zajrzeć do artykułów im poświęconych http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia i wyeliminować swoje błędy.

Pozdrawiam.