Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć po 40-tce?

Właśnie obchodziłam 40. urodziny i z bólem weszłam na wagę. Jestem zła na siebie, że tak się zapuściłam. Mam 158 cm i ważę 59 kg. Całe życie wysportowana i atrakcyjna kobieta. Tej zimy przeszłam operację usunięcia ogromnej torbieli i prawego jajnika z przydatkami, rozpoznano u mnie niedoczynność tarczycy i stało się. Zamiast kursu instruktora narciarskiego, spokojne siedzenie w domu przed tv, zero ruchu, kawa za kawą, a do tego co dwa tygodnie ostrożnie, bo odczuwam ból piersi, więc może tym razem się udało i jestem w ciąży. Mam już 9-letniego syna, ale marzę o jeszcze jednym. Rodząc go ważylam 59 kg, po porodzie 49 kg, a po kilku latach było 53-52 kg i to jest moja waga. Czuję się opieta w skórze, ciuchach i mało atrakcyjna. Jestem leniwa i ciągle ospała. Mam już takiego stanu dosyć, dostosuję się do nowego trybu życia. Pomóżcie. Małgosia
KOBIETA ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam,

Pani masa ciała wskazuje na normę. BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 23,6. Za prawidłowy obszar uważa się wartość od 18,5- 24,9. Nie musi się więc Pani odchudzać, ale wprowadzić prawidłowe nawyki żywieniowe, aby w przyszłości uniknąć nadwagi. Dodatkowo, jeśli stwierdzono u Pani niedoczynność tarczycy powinna Pani dostawać leki, które zmniejszają również objawy tej dolegliwości (takie jak nadmierny przyrost masy ciała).

Na początek radzę wykonywać regularne ćwiczenia fizyczne, bez narażania na zdrowie - proszę zacząć od aktywności, która nie wywołuje bólu. Polecam basen, spacery czy ćwiczenia do wykonywania w domu, które znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl

Jeśli chodzi o prawidłowe nawyki proszę zajrzeć do artykułów im poświęconych http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia i wyeliminować swoje błędy.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy