Jak schudnąć po urodzeniu dziecka w przypadku braku możliwości wychodzenia na basen?

Witam. Mam 18 lat, urodziłam dziecko rok temu od tego czasu nie mogę schudnąć. Chciałabym żebym nie musiała czeka pol roku aby schidnac. Mam 160 i wazę 65 kg. Nie mam możliwości chodzenia na siłownie/basen. Jak mogę schudnąć szybko? Nie mogę już na siebie patrEc

Witam
Każdy wysiłek wspomaga odchudzanie ale nie jest konieczny aby schudnąć. Spokojnie może Pani schudnąć stosując dietę o obniżonej kaloryczności. Po urodzeniu zmienia się nasz metabolizm i czasem sposoby z przed ciąży nie będą działały. Nie radzę chudnąć szybko, bo bez wysiłku fizycznego szybkie odchudzanie będzie powodowało duże utraty jędrności ciała i tendencje do efektu jojo. Proponuję dietę o 300-400 kcal niższą od Pani całkowitego zapotrzebowania dziennego. Najlepiej gdyby taka dieta była ułożona przez specjalistę.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Aby schudnąć skutecznie zaleca się stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety redukcyjnej. Pozwala to na spadek masy ciała o ok. 0,5 – 1 kg na tydzień, co jest bezpiecznym tempem utraty masy ciała. W przypadku diet o zbyt dużych restrykcjach oraz szybszej utracie masy ciała, istnieje ryzyko pojawienia się tzw. efektu jo-jo. Jeżeli nie ma pani możliwości chodzenia na basen czy siłownie, proponuje wybrać inne formy aktywności, np. spacery.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady online – bez wychodzenia z domu!
Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Chcesz szybko schudnąć? Zacznij od zmiany nawyków!
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/chcesz-szybko-schudnac-zacznij-od-zmiany-nawykow.html?c=9