Jak schudnąć z parti ud?

Mam 15 lat, 53 kg i 161cm wzrostu. Nie chce schudnąć dlatego, że jestem gruba. Na pośladkach i udach wychodzą mi rozstępy (przypuszczam że to z powodu gromadzenia się tam całego tłuszczu.) Brzuch mam płaski. Interesuje mnie zrzucenie trochę masy z ud by zapobiec powstawaniu rozstępów. Jak i ile czasu mam ćwiczyć dziennie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

W Twoim wieku ze względu na dojrzewanie, zabroniona jest jakakolwiek dieta ubogoenergetyczna. Możesz jednak urozmaicić swój jadłospis, jeść takie produkty, które pomogą w walce z rozstępami.

U ponad 80% kobiet występują rozstępy. Pojawiają się w określonym momencie życia - z powodu przybierania na wadze, schudnięcia, w trakcie ciąży lub z powodu niedoboru cynku w diecie. Także u mężczyzn mogą pojawić się rozstępy, najczęściej są skutkiem gwałtownego przybierania na wadze.

Smugi na skórze ud pod wpływem aktywności fizycznej oraz prawidłowej diety mogą zmienić się w cieńsze blizny, jednak nigdy całkowicie nie znikają. Poświęć minimum 30 minut w ciągu dnia na aktywność. Blaknięciu rozstępów mogą sprzyjać nordic walking, marsz, pływanie oraz ćwiczenia rozciągające.

Cynk, którego najczęściej brakuje w diecie kobiet mających rozstępy możesz znaleźć w wielu produktach. Polecam przede wszystkim świeże ostrygi, krewetki, kiełki, otręby z pszenicy, mięso, jaja, produkty mleczne, orzechy (szczególnie brazylijskie) oraz warzywa strączkowe. Tak naprawdę, to urozmaicony jadłospis jest dobrym sposobem na zaspokojenie zapotrzebowania na cynk. Nie zapominaj o wypijaniu sporych ilości wody – to ułatwia utrzymanie stabilnej masy ciała.

Pozdrawiam,
Anna Kacperska.