Jak się odżywiać po porodzie?

Witam.Mam 21 lat. W styczniu urodziłam synka. Przez długi okres czasu ważylam 52 kg Przed zajsciem w ciąże ważyłam 62kg, ponieważ jadłam fast foody Podczas ciązy przytyłym jedynie 6 kg. Tuż po porodzie ważyłam 61 kg. Karmiąc dziecko bardzo uważałam na dietę, musiałam unikać nabiału.- 57kg. Trwało to 2 miesiące, musiałam odstawić dziecko od piersi. Moja waga znów się zwiększyła, mimo że jem tak jak podczas ciąży Ważę 61 kg Chciałabym ważyć ok 54, ponieważ bardzo źle czuję sie w swoim ciele

Witam. Przede wszystkim powinna Pani dbać o to aby spożywać około 4-5 niewielkich posiłków oraz unikać wszelkiego rodzaju słodyczy i fast-foodów. Należy unikać również słodkich gazowanych napojów i soków, a spożywać dużą ilość świeżych warzyw, owoców i pieczywa z pełnego ziarna.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Witam.Najlepszym pomysłem odnośnie ustalenia stosownej dla Pani diety byłaby konsultacja z dietetykiem i ustalenie diety specjalnie dla Pani osoby.Obecnie nie karmi