Jak się odżywiać podczas choroby Hashimoto i niedoczynności tarczycy?

Mam 27 lat i choruje na niedoczynność tarczycy i haszimoto. Chciałam zapytać jak się odżywiać w chorobie haszimoto i jakie leki brać na tą chorobę. Zażywa już tab na niedoczynność ale oprócz tego lecze gruczolaka przypadki mózgowej. Też mam problem z nadmiernym pocenie i trądzikiem różowatym. Miesiączkuje normalnie, natomiast ostatnio przytyłam w okolicach szyi ramion i ud. Jak i przede wszystkim od czego zacząć się leczyć? Dziękuję

Witam,
Przede wszystkim proszę stosować się do zaleceń lekarza, brać codziennie przepisane leki oraz regularnie odbywać wizyty, jest to niezbędne do utrzymania prawidłowego stężenia hormonów. Dieta powinna być bogata w warzywa oraz owoce przy czym należy ograniczyć spożywanie warzyw takich jak kalafior, brokuł czy brukselka. Przy chorobie hashimoto zaleca się ograniczyć jod a co za tym idzie sól. W niedoczynności tarczycy warto spożywać orzechy brazylijskie bogate w selen, w ilości ok. jednego dziennie ze względu na ich wysoką kaloryczność. Polecam również wizytę u dietetyka który opracuje zalecenia dopasowane do Pani indywidualnie.
Pozdrawiam