Jak się pozbyć tego bezpodstawnego lęku?

Cały czas boję się że spotka mnie coś złego, jakieś niepowodzenie. Jestem studentką, mam bardzo dobre oceny a mimo to całymi dniami myślę, że na pewno wkrótce przestanę sobie radzić i odpadnę ze studiów. Równie dobrze wiedzie mi się w pracy, a mimo to całymi dniami drżę, że zaraz zadzwoni do mnie szef i mnie zwolni. Boję się też, że właścicielka mieszkania, które wynajmuje, nagle się rozmyśli i wyrzuci mnie na ulicę, mimo że wiem, że bardzo mnie lubi i jest związana umową. Boje się też np. że nie otrzymam stypendium z uczelni, mimo że mam je przyznane i zagwarantowane na 100%. Mogłabym tak wymieniać bez końca. Co to za lęk i jak się go pozbyć? Biorę leki przeciwlękowe, ale ostatnio lekarz zmniejszył mi dawkę. Może powinnam wrócić do tej większej dawki?

Witam!

Jeśli jest Pani pod kontorlą lekarza, to powinna Pani wszystkie dolegliwości i pogorszenie się stanu konsultować z nim. Tylko lekarz może Pani zalecić większą lub mniejszą dawkę. Pani sama nie powinna zmieniać ilości przyjmowanych leków, bo może to Pani zaszkodzić.

Warto również, by porozmawiała Pani ze swoim lekarzem o rozpoczęciu psychoterapii. Psychoterapia może dać Pani szansę na poznanie przyczyny powstawania lęków oraz rozwiązać trudności związane z Pani zaburzeniami. Terapia jest także dobrym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego i wzmacnia jego efekty.

Pozdrawiam