Jak się zbliżyć do chłopaka, który mi się podoba?

Do mojej klasy doszedł nowy chłopak. Jest u nas w klasie już pół roku. Wydaje się bardzo miłą osobą. Zauważyłam nawet, że trochę mi się podoba. Jednak jest bardzo zamknięty w sobie, a ja sama nie jestem zbyt otwarta. Od samego początku czułam, że ma jakieś problemy. Starałam się mu jakoś pomóc, wysyłałam mu lekcje, proponowałam pomoc, zazwyczaj odmawia. Nie chcę być osobą zbyt nachalną i narzucać się, jednak z drugiej strony odczuwam zniecierpliwienie i nie chciałabym go stracić. Bardzo denerwuje mnie, że traktuje mnie tylko jak koleżankę z klasy. Rzadko ze mną rozmawia, częściej ja zaczynam rozmowę głównie na temat szkoły, ponieważ wydaje mi się najbardziej neutralny. Zauważyłam, że będąc w szkole pokazuję, że mi na nim nie zależy, w przeciwnym razie wyszła bym na wariatkę. Jest to osoba bardzo zamknięta w sobie, ale imponuje mi swoją wiedzą. Jest zdystansowany i bardzo dokładny w tym, co robi. Nie mam pojęcia jak mam się do niego zbliżyć.

Dzień Dobry Pani :)

A może by tak zwrócić się do Chłopaka z prośbą o pomoc
w zakresie poszerzenia wiedzy z jakiegoś przedmiotu, który jest Pani (być może) słabszą stroną a Chłopaka mocniejszą?

Z życzeniem dla Pani, by udało się nawiązać relację :)

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605