Jak się zmienić dla faceta?

Witam Państwa ! Mam do Państwa pytanie? Jak się zmienić dla swojego faceta oraz jak zmienić zachowanie ? I w jakim celu.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Przede wszystkim to Pani sama musi odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chce się Pani zmienić. Najlepiej dokonywać zmian dla siebie samego, a nie dla faceta, mamy, przyjaciółki czy jeszcze innej osoby. Dlaczego chce się Pani zmienić? Coś Pani nie odpowiada we własnym zachowaniu i usposobieniu? Pani partner nie akceptuje Pani taką, jaka Pani jest? Pani sama się nie akceptuje? Po co chce się Pani zmienić? Przez swoje zachowanie traci Pani przyjaciół? Oczywiście warto pracować nad swoimi mankamentami, wadami, słabymi stronami, które wpływają negatywnie na nasze relacje z innymi ludźmi. Nie warto jednak dokonywać zmian na zasadzie: „Na kimś mi zależy, ale ten ktoś mnie nie lubi taką, jaka jestem, więc zacznę się zmieniać dla niego”. Taka chęć zmiany może sprawić, że zacznie Pani nakładać maski, zacznie Pani udawać kogoś, kim nie jest, stanie się Pani nieautentyczna. Jeżeli chciałaby Pani coś zmienić w swoim życiu dla samej siebie, bo czuje Pani taką potrzebę, zachęcam do konsultacji psychologicznej.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,
Myślę, że na końcu swojego zapytania zadałaś te najwłaściwsze: w jakim celu? Nie piszesz również, jakie zachowanie chcesz zmienić, co konkretnie? Jeśli druga strona oczekuje tego od Ciebie, to wygląda na to, że nie może zaakceptować Cię takiej jaką jesteś, a przecież wtedy tak naprawdę możemy być prawdziwie szczęśliwi.
Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak