Jestem homoseksualistą. Czy mogę to jakoś zmienić?

Wiek: 18, płeć: mężczyzna. Mam problem związany ze swoją seksualnością, a mianowicie jestem homoseksualistą - nie akceptuję tego w sobie i chciałbym to jakoś zmienić. Rzecz w tym, że nie wiem jak i czy w ogóle się da. Nie jestem i nigdy nie byłem w związku z innym mężczyzną. Masturbuje się raz, dwa razy dziennie. Czuję się z tym źle i nie chcę taki być. Proszę o jakąś poradę, od czego mam zacząć swoją przemianę. Pisze dlatego, ponieważ nie mam takiej odwagi aby porozmawiać z psychologiem osobiście.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jesteś młodym, zdrowym mężczyzną i to normalne, że masz swoje wewnętrzne potrzeby. Masturbacja jest metodą rozładowania narastającego napięcia seksualnego, dlatego nie powinieneś się obwiniać swoim zachowaniem.
Uważam, że konsultacja z psychologiem/seksuologiem byłaby dobrym rozwiązaniem. Specjalista nie wyśmieje Cię, ani nie będzie do niczego zmuszał. Będziesz mógł pracować nad swoimi problemami w swoim tempie. Sądzę, że mógłbyś zaryzykować i spotkać się ze specjalistą, gdyż jest to dla Ciebie szansa na poprawę samopoczucia i samoakceptację. Praca z psychologiem lub seksuologiem może dać Ci możliwość zaakceptowania siebie takim, jakim jesteś i poprawy jakości życia.

Pozdrawiam