Jak skończyć z moim nałogiem?

Jestem alkoholikiem byłem na terapi 3 miesięcznej w Gorzycach było wszystko doskonale nawet ani razu nie miałem ochoty na alkohol.Ehh ale w domu ma 4 dniówki potem fatatalmy stan fizyczny a o psychice można pomarzyć, stany lękowe plus niesamowita panika że umrę.Jestem już u kresu sił. Mam już 45 lat ale naprawdę chciałbym z tym skończyć ale nie mogę.....Chyba jestem skazany okrutna to choroba.. .

Duże znaczenie ma fakt, że jest pan świadomy swojej choroby, przyznaje przed samym sobą i innymi że ma problem z nadużywaniem alkoholu i że przeszedł pan terapię. Ta choroba jest podstępna i lubi niestety powracać. Proszę się zastanowić przez ile lat pan zmagał się z nią a od ilu próbuje faktycznie coś zmienić? Zmiana na stałe wymaga czasu. Sugerowałabym żeby sam się pan nie męczył z lękami tylko regularnie spotykał się z terapeutą uzależnień. Wierzę, że to może wykańczać, ale dostrzegam też w panu pokłady wewnętrznej mocy by zawalczyć o swoje zdrowie i życie (nawet napisanie tej wiadomości o tym świadczy). Wykonał pan już ciężką pracę, ale jeszcze widocznie nie wszystko sobie pan poukładał, i warto przyjrzeć się swoim emocjom oraz lękom. Na terapii może pan poznać ich źródło i sposoby by skutecznie sobie z nimi radzić. Trzymam za pana kciuki :)