Jak skutecznie dążyć do celu?

Jak wrócić do wykonywania obowiązków ? Czuję się źle. Byłam już upsychologa , w nkolejnym tygodniu mam wizytę u psychiatry. Nie wiem czy tworzę sobie samej nierealne problemy. Nie potrafię od 2 lat skończyć pracy licencjackiej obronę mam w czerwcu A ja dalej nie potrafię siąść i zrobic tego co należy . Czuję się głupia , zmęczona i przybita. A może to zwykłe lenistwo. Mam tylko jedną myśl zasnąć i się nie obudzić. Męczy mnie to życie .Czemu nie potrafię wykonywać obowiązków tak jak inni ?

Witam. Przyczyny Pani stanu mogą być różne, mniej lub bardziej poważne, z depresją włącznie. To dobrze że szuka Pani pomocy u specjalistów. Nie ma sensu zastanawiać się "dlaczego", lepiej "jak sobie pomóc". Niezależnie od tego, co powie psychiatra, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty (nie każdy psycholog nim jest). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry. Wiele osób zmaga się z podobnymi trudnościami. Przyczyny są bardzo indywidualne, choć objawy podobne. Często nasze codzienne obowiązki czy wyznaczone cele wydają się nie być wymagające, ale ich nagromadzenie już tak. Dodatkową okolicznością, która może wpływać na Pani stan jest Pani wiek. Młodość jest trudnym czasem w życiu; wymagania otaczającego nas świata są na miarę dorosłości a jednocześnie jeszcze brak nam dostatecznego doświadczenia i wyrobionych technik i umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami. Bardzo dobrze, ze podjęła Pani działania w kierunku skorzystania z pomocy profesjonalisty. Właściwa interwencja psychologiczna pozwoli na znalezienie skutecznych rozwiązań. Pozdrawiam serdecznie.