Jak skutecznie leczyć bezsenność?

Witam, mam 20 lat i miesiąc temu rzuciłam palenie marihuany, które towarzyszyło mi około rok, gdyż zobaczyłam, że coraz gorzej na mnie działa. Od tego czasu doświadczam dużej bezsenności - problemy z zaśnięciem (najczęściej przez gonitwę myśli trudną do opanowania przed snem), problemy z utrzymaniem ciągłości snu, płytki sen. Doświadczam również problemów z pamięcią, koncentracją oraz niektórymi dniami problem z przyswajaniem informacji (co może być w sumie wynikiem bezsenności oraz przebodzcowania). Wróciły mi również nerwicowe lęki, które marihuana wcześniej skutecznie wyciszała. Miewam również spadki nastroju utrudniające mi czasem funkcjonowanie, lecz nie utrzymują się one stale i zazwyczaj raczej mój nastrój jest w zdrowo-szczęśliwej normie. Czy są to objawy odstawienia? Ile czasu umysł oraz organizm wracają do normy po odstawieniu? Jak mogę sobie przez ten czas pomóc - w samej bezsenności, oraz w procesie odtruwania organizmu po marihuanie, aby np. sam proces przebiegał sprawniej? (dieta, nawyki, coś podobnego?)

Opisane objawy mogą wynikać zarówno z odstawienia, jak i przedstawiać pierwotną przyczynę rozpoczęcia palenia. Leczenie powinno być kompleksowe: sugeruję konsultację psychiatryczną oraz psychoterapię. Być może lekarz po zebraniu wywiadu uzna, że optymalnym sposobem będzie farmakoterapia. Proszę także wypróbować spożycie kanabidiolu (CBD), czyli substancji zawartej w konopiach pozbawionej efektu odurzającego. CBD w pewnym zakresie działa antagonizująco i potrafi odwrócić negatywne skutki zażywania THC. Poza tym uważam za zasadne przyjmowanie magnezu, witamin z grupy B, cynku oraz choliny.