Jak skutecznie radzić sobie z depersonalizacją?

Czy istnieją jakieś skuteczne sposoby aby poradzić sobie z depersonalizacją w chwili pojawienia się jej ? Czy leki uspokajające typu Pramolan nasilają nerwicę w pierwszych dniach zażywania ? . Biorę go od 3 dni i po jakim czasie zaczynają działać ?

Witam,
Jedyny sposób radzenia sobie na dłuższą metę z depersonalizacją, to praca nad tym dlaczego ona się pojawia i czemu służy, czyli praca psychoterapeutyczna nad sobą. Leki ułatwiają funkcjonowanie ale nie zmieniają osobowości, nie likwidują problemu.
Pozdrawiam
A.Skawińska

Przede wszystkim należy się rzetelnie zdiagnozować. Depersonalizacja towarzyszy różnym zaburzeniom. Proszę skonsultować się z doświadczonym lekarzem psychiatrą oraz wykwalifikowanym psychoterapeutą. Same leki nie pomogą, lecz - odpowiednio dobrane - mogą zmniejszyć objawy.