Jak skutecznie schudnąć 10 kg?

co zrobić żeby schudnąc skutecznie ok 10 kg? mam 24 lata, odzywiam sie w miare zdrowo. nie jadam białego pieczywa, smażonych potraw raczej unika, słodycze czasami, ale efektow wiekszych nie widze. co jest nie tak, prosze o porade

Witam,

Przede wszystkim, jeśli mówimy o odchudzaniu zawsze powinno być to połączenie odpowiedniego treningu (najlepiej łączącego elementu treningu siłowego oraz aerobowego, czyli bieganie, rower, basen).

Samo zdrowe odżywianie niestety nie jest wystarczające, ponieważ chodzi również o zawartość białek, węglowodanów i tłuszczy w diecie.

Jeśli chodzi o skuteczne odchudzanie to należy zacząć od:

1. Ustalenia jaki jest właściwy cel i jak ma Pani go zamiar zrealizować? Samo chcę schudnąć 10 kg nie jest wystarczające. Trzeba wyznaczyć jakiś kierunek i działania, które pomogą to Pani osiągnąć:
- w jakim czasie chce Pani schudnąć (10 kg to około 2,5-3 miesięcy pracy) Może warto ustalić cel pośredni żeby się Pani nie zniechęcała, np. 0,5 -1 kg tygodniowo.
- co będzie Pani robić? Jedzenie "w miarę zdrowo" nie wskazuje na nic konkretnego, przez dieta nie wspiera Pani w osiąganiu swojego celu.

2. Jak Pani określa swoje postępy? Czy waży się Pani? Czy mierzy obwody bioder, talii i ud?

3. Ma Pani 24 lata, więc nie powinien pojawić się większy problem z rzuceniem zbędnych kilogramów, ale najważniejsze to dobrać odpowiednio dietę połączyć z treningiem i skupić się nie tylko na odchudzeniu, ale budowaniu sylwetki fit.

Stosowanie samej diety często prowadzi do problemów z utratą jędrności ciała, a przecież nie taki jest cel odchudzania.

Gdyby była Pani zainteresowana może Pani skorzystać z naszego programu dietetycznego oferującego rozpisaną dietę oraz zestaw ćwiczeń do wykonania w domu.

Pozdrawiam,
A. Erdmann
mgr dietetyk
www.kalorynka.pl

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska