Jak skutecznie wyjść z diety niskokalorycznej?

Witam! Mam 21 lat 175 cm wzrostu i ważę rano na czczo 55,8 kg. W ostatnim czasie - przez ok. 3 miesiące schudłam z 66 kg. Jednakże mój problem polega na tym, że popełniłam największy błąd w życiu i zredukowałam zbyt drastycznie kaloryczność posiłków. Jadłam do 300 kcal dziennie. Widzę i wiem, jak złe i głupie było to posunięcie. Bardzo chcę z tym skończyć. Obecnie jestem na etapie zwiększania kaloryczności posiłków o ok. 100 kcal tygodniowo, dziś jem zaledwie do 550 kcal dziennie. Proszę jednak o radę jak powinno wyglądać wychodzenie z tego głupiego stanu? Jak zwiększać te kalorie (o ile i w jakim tempie), żeby jak najbardziej zniwelować pojawienie się bardzo wielkiego efektu jojo? Bardzo proszę o pomoc, bo naprawdę jestem już zmęczona zaistniałą sytuacja. Z góry serdecznie dziękuję.
21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

aktualnie ma Pani niedowagę (BMI wynosi 18). Z pewnością należy wrócić do zdrowego odżywiania i zapewnienia organizmowi odpowiedniej dawki kalorii, do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli zwiększy Pani już w tej chwili kaloryczność potraw do ok. 1500 - 2000 kcal, ale będą one pochodzić z potraw zdrowych - warzyw, chudego mięsa, drobiu, pełnoziarnistego makaronu, pieczywa, ryżu itp.., to efektu jojo nie powinno być. Oprócz tego polecam uprawianie sportu - 2-3 x w tygodniu po 30-35 min (pływanie, aerobik). Proszę rozłożyć posiłki na 4-5 dziennie (lepiej jeść małe porcje ale często).

Pozdrawiam serdecznie