Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sobie poradzić psychicznie przed biopsją?

Za kilka dni czeka mnie biopsja. Bardzo się boję i denerwuję. W takich chwilach czuję się najbardziej samotnie ;(( Proszę o poradę psychologiczną jak sobie poradzić w tej trudnej dla mnie chwili. Czuję się osamotniona, nikt o mnie nie dba, nie troszczy się, nie martwi się, nie rozmawia ze mną, jestem sama ze swoimi problemami. Nie mam wsparcia, miłości. Służba zdrowia jest na bardzo niskim poziomie, nie zadbają o mnie należycie, o moje samopoczucie, żebym się nie denerwowała, zrobią szybko i byle jak na łapu capu. Boję się złamania mojego prawa do intymności, i innych moich praw pacjenta. Nie chce się rozbierać przy obcym człowieku, zwłaszcza jeśli to będzie facet, a niestety nie mam wpływu na to, czy to facet czy kobieta. Będę zestresowana, sama i mogę nie być w stanie sama przypilnować swoich praw. ;( Czy mogę wziąć wcześniej lek na uspokojenie? Proszę o pomoc psychologiczną. :((
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Czy depresja jest chorobą śmiertelną?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Jest przyczyną wielu przykrych dolegliwości, czy jednak może doprowadzić do śmierci? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Szanowna Pani,
biopsja to szczegółowe badanie, metodą inwazyjną, polega na pobraniu materiału biologicznego (próby) do oceny morfologicznej, inaczej mówiąc jest to badanie histopatologiczne. Jeśli nie ma Pani wsparcia w rodzinie, zachęcam Panią do podjęcia wsparcia psychologicznego/psychoterapeutycznego w Poradni Zdrowia Psychicznego. Rozumiem, że jest to dla Pani trudna i nieprzyjemna sytuacja, jednak Pani nastawienie jest zbyt negatywistyczne, bezpodstawnie, przywiduje Pani co będzie w negatywnym aspekcie. Może się okazać zupełnie inaczej, np., że zostanie Pani potraktowana profesjonalnie, z szacunkiem i z takim nastawieniem dobrze byłoby się udać na to badanie. Z pomocą specjalisty łatwiej byłoby Pani przetrwać trudny okres.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy