Utrata bliźniąt a stan psychiczny matki

Witam miesiadz temu stracilam blizniaki,ktore zyly jeden n2 dni a drugi 8 dni.Nadal nie wiemy co sie stalo a ja przy kazdej wolnej chwili mysle i placze dlaczego?Nie moge sobie z tym poradzic Prosze o pomoc.

Mgr Iwona Siudak Psycholog, Olkusz

Bardzo poruszyła mnie Państwa historia. Spotkało Państwa coś bardzo trudnego, niesprawiedliwego. utrata dzieci to niewyobrażalny ból i cierpienie, które nosi się w sercu przez lata. Jest Pani w żałobie, którą trzeba wypłakać. I każde uczucie ma prawo się odezwać: ból, żal, złość, utrata nadziei i pytania dlaczego ? - i może to trochę potrwać. To oczywiste, że takie pytania cisną się w takich momentach; a szczególnie gdy Państwo nie znacie przyczyny odejścia dzieci. Dobrze byście Państwo byli w takich chwilach razem: płacząc, na ile to możliwe rozmawiając ze sobą co czujecie. Może będziecie w takim momencie potrzebować wsparcia psychologicznego: wspierającej terapii pary. Ważne na ile to możliwe by wsparcia szukać też u najbliższych. Pozdrawiam Serdecznie

Witam Panią
Pisze Pani o ogromnym poczuciu straty, bezradności i żalu. Bardzo trudna jest świadomość że nie wiadomo dlaczego bliźnięta zmarły. Dobrze że szuka Pani pomocy a nie zostaje Pani z tym sama. Pyta Pani dlaczego tak się stało, nie ma na to odpowiedzi, można doszukiwać się woli Boga, pecha i błędu lekarskiego. Bardzo współczuje i polecam skorzystanie z stacjonarnej pomocy psychologicznej w miejscu zamieszkania, tak aby mogła Pani na bieżąco z specjalistą rozmawiać na temat tego co się stało i przejść okres straty i żałoby.
Anna Suligowska