Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sobie poradzić z tym, że wstydzę się jeść przy ludziach?

Mam taki problem: wstydzę się jeść przy ludziach. Boje się, że pomyślą: „taka gruba, a jeszcze je”, że się czymś upaćkam, że będę się na mnie gapić. W szkole też nic nie jem przez 8 h. Nawet jak jestem głodna. Nie jem, bo to wstyd. Gdy wracam do domu to biorę obiad do swojego pokoju i tam go jem. Gdy rodzice siedzą w kuchni to wstydzę się robić przy nich kanapki i czekam aż wyjdą. Jak sobie z tym poradzić? Mam 14 lat.

KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam!
Zastanów się, co takiego jest w Tobie, że nie chcesz jeść przy innych osobach. Piszesz, że boisz się, że pomyślą, że jesteś gruba, albo będą się z Ciebie śmiać. Poszukaj w sobie przyczyny tych lęków, może miałaś jakieś niemiłe doświadczenia z tym związane.
Warto porozmawiać o tym z zaufaną osobą i starać się przełamywać lęk. Możesz zacząć od jedzenia np. przekąsek przy osobie, przy której czujesz się bezpiecznie. Stopniowo możesz jeść przy innych osobach. Jeśli jednak sama nie będziesz mogła sobie z tym poradzić, to polecam wizytę u psychologa. Dzięki temu będziesz mogła pracować nad swoimi problemami i zmniejszać lęk.
Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy