Jak sobie radzić z tymi objawami przy zmęczeniu?

Witam. Od dłuższego czasu mam duży problem z reakcją na zmęczenie. Podczas gdy jestem wyspany, wypoczęty mam dużą pewność siebie, dobry humor, sprawne myślenie, inaczej mówiąc mam wrażenie że jestem w stanie poradzić sobie z każdym problemem i bardzo łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi. Problem zaczyna się wtedy kiedy zwyczajnie się zmęcze, czy to w pracy czy podczas innego wysiłku, mianowicie dopada mnie poczucie pustki w głowie, dosłownie nie mam żadnych myśli, czuje się bardzo otępiony, moje pozytywne nastawienie do świata zmienia się o 180° a nawet moje cechy charakteru. Dopada mnie wtedy bardzo depresyjny nastrój. Zupełnie jakbym był inną osobą. Wszystko mija wtedy kiedy odpocznę lub pójdę spać. Co to może być za dolegliwość? Jak sobie z tym radzić? Czy można to leczyć? Z góry dziękuje.

Witam, Z tego co pan pisze wnioskuję, że znalazł pan sposób, by radzić sobie z nieprzyjemnymi myślami, czy nawet tzw. pustką w głowie, obniżonym nastrojem- musi się pan zregenerować, wyspać, odpocząć. Organizm czuje się przemęczony i się domaga, by o siebie zadbać. Proszę się zastanowić, jakimi jeszcze sposobami może się pan wzmocnić- suplementy (szcz. wit. D 2000 j. ), dobra dieta, aktywność fizyczna, jednak umiarkowana. Można spróbować też medytacji- ćwiczenie oddechu, wyciszenia organizmu, obserwacji własnych myśli, przyjrzenie się swoim emocjom. Warto też skonsultować się z endokrynologiem- zbadać tarczycę ,zrobić badania (to może wpływać na zmęczenie większe organizmu, wahania nastroju). Jeśli i tu wszystko będzie ok - można porozmawiać z psychologiem. Życzę wszystkiego dobrego.
Agnieszka Fiszer
www.agnieszkafiszer.pl