Jak spełnić swoje marzenia?

Jestem po dwudziestce i wpadam w coraz większe przygnębienie. Mam pierwsze siwe włosy i cienie pod oczami. Nie chcę się starzeć, nie chcę przemijać. Nie mam żadnych znajomych, a nie jestem już nastolatką. Mam poczucie przegranej młodości. Jak nadrobić te stracone lata? Jak spełnić swoje marzenia?

Witam, Pani stan emocjonalny moze byc związany z rozwijająca sie depresja, ale nie mam wystarczającej ilości danych o Pani, aby to stwierdzić na pewno, dlatego zachęcam do wizyty u psychoterapeuty i psychiatry. Pozdrawiam

Witam,
Czytając Pani wypowiedź zastanowiłam się nad pytaniem "Jak nadrobić te stracone lata?" Zadawanie sobie takiego pytania osadza Panią w przeszłości, na którą już nie mamy wpływu. To, co możemy kształtować to teraźniejszość. Może warto zapytać "dlaczego to dla mnie ważne, aby nadrobić ostatnie lata?" albo "czy aby na pewno te lata były stracone?" Wyobrażam sobie, iż wspomnianym przez Panią przemyśleniom towarzyszy obniżony nastrój, przygnębienie.
Sugerowałabym wizytę u psychoterapeuty, który pomoże ocenić Pani stan psychiczny i zaleci dalsze kroki.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska