Lęk przed przemijaniem

Mam 21 lat i dokuczliwą chronofobię. Boję się przemijania, nie mogę patrzeć na zegar. Chcę, żeby stanął. Mam kilka siwych włosów, na samą myśl o niedołężności, robi mi się niedobrze. Żeby chociaż mózg był sprawny, ale neurony też obumierają. Wszystko nam dano po to, żeby nam zabrać?! To okropne, nie chcę umierać, nie chcę się starzeć...Jaka może być przyczyna tej fobii? Nie mogę uwierzyć, że dopadło mnie to tak wcześnie.

Witam
Zalecałabym wizytę u psychologa. Każda fobia jak i inne problemy natury emocjonalnej może mieć bardzo różne podłoże. Jesli będzie tego wymagał dodatkowo Pani stan może będzie wskazana wizyta u lekarza psychiatry.
Pzodrawiam B.K.

Witam, ten lęk może mieć związek z doświadczeniem trudnej sytuacji w okresie dzieciństwa, która np dotyczyła osoby starszej ( duża nadinterpretacja). Doradzam, by udała się Pani do psychologa i porozmawiała o swoich lękach. Pozdrawiam serdecznie