Czy Coaxil pomoże na takie lęki?

Mam pytanie w zeszłym tygodniu zmarła moja matka prawie na moich oczach. Widziałam jak robi się biała zęby i opadły (widok straszny). Przestała oddychać zanim przyjechało pogotowie jedynie wydawała odruchy mózgowe. Pogotowie przywróciło jej puls i zabrało do szpitala gdzie i tak zmarła. Ja (wierząc w duchy i bojąc się ich)mam wrażenie że mama mnie będzie straszyć ( w przeszłości bałam się jak umarła mi babcia miałam 10 lat). Czy pomógł by mi coaxil na takie lęki?

Być może zamiast doraźnych leków, warto przepracować swoją fobię w procesie psychoterapii? Pomoże to poradzić sobie z nią na trwałe. Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem. Dodatkowo wesprze i pomoże przeżyć żałobę po stracie.

Witam
W sytuacjach szczególnie obciążających, na plan
pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna jest nieuświadomiona,
staje się wszechobecny i przyjmuje postać
różnych fobii - stąd u Pani lęk przed duchami.
Lęk utrudnia normalne funkcjonowanie,
nie pozwala skupić się nad tym co ważne
i wywołuje niemiłe emocje, zabierając
tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy
rozdrażnienie, napięcie psychiczne,
nieumiejętność odpoczywania.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Doraźnie można stosować antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk.
Jeżeli jednak chciałaby Pani skutecznie
pozbyć się problemu i wyleczyć z fobii,
to zachęcam do psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
fobii, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Odejście bliskiej osoby, zwłaszcza jeśli jest to mama, zawsze jest związane z przeżywaniem trudnych emocji. Doraźnie leki mogą pomóc, ale w Pani przypadku warto przepracować lęk związany z obawą przed tym, że mama mogłaby Panią straszyć. Dobrze by było racjonalnie podejść do problemu i zadać sobie pytanie, po co mama miałaby to robić...
Zachęcam do konsultacji ze specjalistą - psychologiem/ psychoterapeutą. To pomoże przeżyć żałobę, poradzić sobie z obrazem odchodzącej mamy oraz przepracować lęki. Jeżeli będzie taka potrzeba, to psycholog zasugeruje by zgłosiła się Pani do lekarza po odpowiednie leki.

Pozdrawiam serdecznie.