Jak sprawdzić czy jestem adoptowana?

Podejrzewam, że jestem adoptowana. Nie mam pojęcia co zrobic by dowiedziec się czy moje podejrzenia są słuszne czy nie, bez wiedzy rodziców. Aktualnie mieszkam w Warszawie, jednak urodziłam się w Lublinie i niestety nie mam możliwości by tam pojechac, tak po prostu. Proszę o pomoc!(jestem niepełnoletnia i wolałabym by rodzice nie dowiadywali się o moich zamiarach)
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
A skąd wzięły się Twoje podejrzenia o tym, że możesz być adoptowana?
Moim zdaniem powinnaś porozmawiać z rodzicami na temat Twoich wątpliwości - w końcu to dotyczy nie tylko Ciebie, ale również ich.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Myślę, że dotarcie do Szpitala, w którym ewentualnie mogłaś się urodzić, jak również w Urzędzie Stanu Cywilnego mogłyby być takie dane.
Masz prawo do informacji o swoim pochodzeniu biologicznym.

Z mojej strony zachęcałabym Cię jednak do szczerej rozmowy o tym z Rodzicami.
Jestem pewna, że będą chcieli Ci pomóc i w ten sposób będziesz mogła dowiedzieć się prawdy-bo może jesteś Ich biologiczną Córką?

Życzę Ci powodzenia i odwagi,
irena.mielnik.madej@gmail.com