Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sprawdzić ojcostwo?

jak można sprawdzić ojcostwo ? jeśli ja mam grupę krwi RH+ jeden ma RH+ a drugi RH-. jest to moje 1 dziecko więc mówili że konfliktu nie powinno być. Boje się że dziecko nie jest tego którego wyznaczyłam.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak wyglądają badania DNA dotyczące ojcostwa?

Ustalanie ojcostwa jest możliwe dzięki badaniom DNA. Są one jednak skomplikowane, dlatego ich interpretacją bardzo często zajmuje się medycyna sądowa. O badaniach umożliwiających wykluczenie bądź potwierdzenie ojcostwa opowiada dr n. med. Artur Barczyk - genetyk kliniczny.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Jedyną metodą, która pozwoli Pani ustalić kto jest ojcem dziecka są badania genetyczne. Tylko w ten sposób może się Pani dowiedzieć czy "wyznaczyła" Pani właściwego mężczyznę.
A propos konfliktu serologicznego, to ponieważ ma Pani grupę krwi Rh+, to nie grozi Pani ten problem.

0

Na podstawie tego, co Pani napisała, nie da się określić, kto jest ojcem. Nie da się tego zrobić nawet, gdy poda mi Pani Rh u dziecka. Zostaje za dużo kombinacji i obaj mogą być ojcami. Potrzebna informacja o grupach AB0.

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy