Jak stwierdzić dyskalkulię?

Dyskalkulia a matura z matematyki. Czy jest jakis sposób aby stwierdzić dyskalkulię a co za tym idzie zostać zwolnionym z matematyki na maturze?

Dyskalkulia to poważne zaburzenie funkcji poznawczych. Może je potwierdzić jedynie specjalista w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdyż wymaga rzetelnej diagnostyki: co szwankuje, jakie funkcje są upośledzone i czy nie jest to zwykła niechęć do nauki. Jednak stwierdzenie takiego zaburzenia może skutkować również na przyszłość, np. podczas szukania pracy - pracodawca może niechętnie zatrudniać osobę, która nie potrafi liczyć, wyciągać logicznych wniosków do których potrzebne jest matematyczne myślenie itp.

Witam, proszę zgłosić się do poradni pedagogiczno-psychologicznej na badania. Ta dysfunkcja nie wystąpiła w ostatnich miesiącach. Trzeba było zadbać o opinię w poradni dużo wcześniej. Niemniej jednak poradnia nie zwolni Cię ze zdawania matury z matematyki. Dostaniesz tylko więcej czasu na rozwiązanie zadań. Dobrze w Twoim przypadku postarać się o korepetycje, podczas których powtórzysz potrzebny materiał do zdania matury. Powodzenia.

Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/

Witam, dyskalkulia jest tak poważnym zaburzeniem funkcji poznawczych, że jest praktycznie nie możliwe aby ktoś dotrwał do wieku 19 lat bez badań w Poradni Pedagogiczno -Psychologicznych w tej sprawie. Wygląda na to,że boi się Pan matematyki i szuka sposobu aby uniknąć egzaminu. Proponuję jak najszybciej zapisać się na korepetycje z tego przedmiotu, skoro zdawał Pan dotąd z klasy do klasy zapewne uda się też Panu zdać maturę, o ile poświęci Pan trochę dodatkowego czasu na porządną naukę.Pozdrawiam