Dlaczego nie mogę nauczyć się dowolnej umiejętności z racji słabej pamięci?

Nie wiem jak mam dalej żyć, nie mogę nauczyć się dowolnej umiejętności z racji słabej pamięci, ze szkoły ledwo przechodziłem z klasy do klasy, gdyby nie korepetycje nie dałbym rady, zamartwiam się o przyszłość, nie mogę znaleźć terapeuty na nfz popołudniami, cały czas czuję się źle psychicznie, bo zniszczyli mi życie, postawiłem sobie ambitne cele, ale ich nie realizuje, jestem niepełnosprawny i mam rentę i nawet pracy nie mogę znaleźć, jak mam sobie poradzić i dać radę?

Podjęcie psychoterapii to dobry pomysł. Specjalista pomoże Panu zrozumieć przyczyny niepowodzeń, poczucia zagubienia i lęku o przyszłość, a także wprowadzać zmiany, które będą prowadzić ku poprawie funkcjonowania (także poznawczego). Warto spróbować w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Najczęściej są tam możliwe popołudniowe terminy spotkań, często jednak okres oczekiwania na refundowaną psychoterapię jest dość długi (ze względu na liczbę chętnych). Warto uzbroić się w cierpliwość.

Witam,

zalecana jest diagnostyka funkcji poznawczych, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ).

Pozdrawiam serdecznie