Jak stwierdzić skrzepy w stolcu?

Witam mam pytanie mianowicie jak wyglądają skrzepy krwi w kale, jak je rozpoznać, jaki mają kolor i czy da się je podnieść żeby się nie rozwalały w palcach prosze o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli chodzi o identyfikacje skrzepów krwi w kale, to raczej powinny one być zauważalne gołym okiem. Krew może być jednak niewidoczna i do wykrycia wymaga przeprowadzenia odpowiedniego badania.

Jeżeli podejrzewa Pan u siebie występowanie takiej dolegliwości, to zalecamy wykonanie badania na krew utajoną w kale. Pozwoli ono na wykrycie ewentualnej krwi niewidocznej gołym okiem. Warto również udać się do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby skieruje Pana do odpowiedniego specjalisty.

Więcej informacji dotyczących podobnego problemu można znaleźć w materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrzepy-krwi-w-stolcu

https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.