Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak szybko przytyć w wieku 28 lat?

mam 28 lat, ważę zaledwie 45 kg nie mogę przytyć .odczuwam ostatnio dziwny ból pośrodku mostka. pojawia się on nagle. jakby pod mostkiem znajdowała się kula która rośnie i zmniejsza się . dodatkowo czuję kłucie serca nieraz bardzo silne muszę przykucnąć, otworzyć okno i chwilę pobyć bez ruchu wtedy przechodzi. biorę duphaston mam niski poziom luteiny, nie mogę zajść w ciążę. robi mi się duszno i slłabo kiedy dłuższy czas stoję bez ruchu np. w kościele. co się ze mną dzieję? badzoproszęOodpowiedz
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Właściwości korzenia żeń-szeń

Korzeń życia ? tak nazywany jest w azjatyckim obszarze kulturowym żeń szeń. Lekarz Leszek Walentynowicz udziela informacji, dlaczego warto dostarczyć organizmowi żeń szeń, zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym.

Witam serdecznie,

Jeżeli chodzi o dolegliwości które Pani opisuje to jak najszybciej proszę skontaktować się z lekarzem internistą który skieruje Pani na dalsze badania. Proszę koniecznie wykonać podstawowe badania krwi, badania na cukier i tarczycę. Bez wyników jakichkolwiek badań ciężko stwierdzić co Pani dolega... Jeżeli chodzi o dietę na przytycie to tu mogę wypowiedzieć się w większym stopniu. Powinna Pani skupić się nad tym co zjada a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę pozbawione ważnych składników odżywczych. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu. Należy również spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Posiłki należy spożywać powoli i starannie przeżuwać każdy kęs. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam. Proponuję udać się jak najszybciej do lekarza pierwszego kontaktu który skieruje na dalsze badania.Pozdrawiam

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0

Witam, z takimi objawami należy niezwłocznie udać się do lejarza w celu diagnostyki i wyjaśnieniu badaniem lekarskich co Pani dolega. Natomiast w kwestii diety proszę wypełnić dzienniczek żywieniowy (na mojej stronie www.dietoterapia.waw.pl), przesłać go mailem i wówczas po ocenie, będę mogla coś więcej doradzić.

Pozdrawiam

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy