Jak ustalić zapotrzebowanie kaloryczne dla syna?

Witam, mam syna który ma 14 lat i nie wiem, ile mam spożywać kalorii dodam to, że nie ma za dużej aktywności i ma 171 wzrostu i 48kg, i ma bardzo rozlewające się uda i nie wiem, co z tym zrobić.

Witam,

na wstępnie wspomnę, że syn ma niedowagę. Przy wzroście 171 kg z pewnością nie powinien ważyć 48kg.

Jeżeli chodzi o pytanie to podstawowe zapotrzebowanie energetyczne syna to około 2100kcal przy małej aktywności fizycznej.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl