Jakie jest moje zapotrzebowanie kaloryczne w wieku 19 lat?

Dzień dobry, Od niedawna używam licznika kalorii, jednak waham się, czy dobrze ustawiłam moje zapotrzebowanie energetyczne. Mam problem z określeniem poziomu mojej aktywności. W ciągu roku szkolnego chodzę do szkoły baletowej na codzienne lekcje tańca klasycznego trwające półtorej godziny inne style tańca trwające 45 minut i oczywiście przedmioty ogólnokształcące. W wolnym czasie ćwiczę wówczas cardio oraz 2 razy w tygodniu chodzę po zakupy. W wakacje ćwiczę cardio pięć razy w tygodniu, czasem jeżdżę na wycieczki rowerowe oraz od czasu do czasu pomagam w pracach fizycznych, np. koszę trawę. Na ogół mam pracę siedzącą i w wakacje, jak i poza nimi. Moja rodzina mówi, abym ustawiła sobie poziom "Zawodowy sportowiec", jednak ja uważam, że bardziej pasuje mi "Praca siedząca, wysoka aktywność", przez co mam mętlik w głowie. Co powinnam sobie ustawić? Czy zapotrzebowanie energetyczne się zmienia, gdy na np. 2 miesiące aktywność jest mniejsza niż zawsze? Pozdrawiam

Dzień dobry

Zapotrzebowanie kaloryczne oblicza Pani dzienne, więc i na aktywność należy tak spojrzeć. Proszę nie przesadzać z obsesyjnym liczeniem kalorii bo to często źle się kończy. Przecież do końca życia nie będzie Pani sobie wyliczała każdej kalorii. Lepiej po prostu zadbać o zdrową i pełnowartościową dietę.

Jeżeli chciałaby Pani jednak wyliczyć kcal to proszę podać mi swój dokładny wiek i wzrost . Obliczę i dam wskazówki. Podaje kontakt:

joanna.wasiluk@o2.pl